x

 • slide1.jpg
 • slide2.jpg
 • slide3.jpg
 • slide4.jpg
 • slide5.jpg
 • slide6.jpg
 • slide7.jpg
 • slide8.jpg
 • slide9.jpg
 • slide10.jpg
 • slide11.jpg
 • slide12.jpg
 • slide13.jpg
 • slide14.jpg
 • slide15.jpg

Községünk partnerkapcsolatai

nymtit

RHK logo

Helyi termék raktár, hűtőház, csomagoló és logisztikai bázis létesítése Cserdiben

A kedvezményezett neve: Cserdi Község Önkormányzata
A projekt címe: Helyi termék raktár, hűtőház, csomagoló és logisztikai bázis létesítése Cserdiben
A szerződött támogatás összege: 250 millió Ft
A támogatás mértéke: 100%
A projekt tervezett befejezési dátuma: 2020.02.29.
A projekt azonosító száma: TOP-1.1.3-16-BA1-2017-00002

A projekt tartalmának bemutatása:

Cserdi nemzetközi ismertségű, többségében cigányok által lakott, 411 lakosú település. Hírét annak a mintaadó programjának köszönheti, amit polgármestere és a falu közössége felépített, és 2006 óta fenntart (bűnözés megszüntetése, felelős gyerekvállalás, munkanélküliség megszűnése, közmunka programból munkaerőpiacon elhelyezkedés). A falu keresőképes lakosságának nagy része jelenleg még közmunka program keretében, mezőgazdaságban dolgozik (2016-ban 82 fő, 2017-ben 45). 2016-ban 134.465 kg zöldséget termeltek meg (hagyma, fokhagyma, burgonya, paprika, paradicsom).

A termékek raktározása jelenleg megoldatlan, ezért a termés egy részét tudják csak értékesíteni (a szezonban, aránytalanul alacsony dömping áron), míg másik részét elosztogatják vagy tönkremegy.

Ezen a helyzeten kíván változtatni az önkormányzat jelen pályázatával, 250 m2 raktár, hűtőház és logisztikai bázis létrehozásával, a szükséges áru mozgató és csomagoló gépek beszerzésével (gyalogos hajtású targonca, raklap rakodó béka, hálózó, vákuum csomagoló, sokkoló, fóliázó, vonalkód rendszer), melyek használatával, bár nem változik meg az alap termékek tulajdonsága, mégis magasabb értékűek, hosszabban eltarthatók és esztétikusabban, higiénikusabban, professzionálisabban szállíthatók, értékesíthetők lesznek. A termékek szállítására egy hűtő furgon kerül beszerzésre.

A létesítendő központ és infrastruktúrája szabad kapacitásait a környező települések közmunka program keretében megtermelt termékei, és a térség őstermelő, kistermelői helyi termékei raktározására, logisztikájára ajánlja majd fel az üzemeltető, önköltségi áron, aminek célja egyrészt a működtetés, fenntartás költségei forrásainak biztosítása, másrészt a térség gazdaságfejlesztéséhez való hozzájárulás.

A fejlesztés eredményeként a termékek minőségét hosszabb távon meg tudjuk őrizni, a termékekért magasabb árat tudunk kapni, a közétkeztetésbe és a vásárlókhoz magasabb minőségű zöldségeket tudnunk eljuttatni. Egyrészt javul munkánk jövedelmezősége, másrészt javul a vevőink életminősége, és nem utolsó sorban javul a cigányság megítélése, ami falunk számára legalább annyira fontos, mint a megélhetés kiszámíthatósága. E társadalmi szerepvállalásunk az országon belül mintát, jó gyakorlatot ad, hazánk nemzetközi megítélésében pedig fontos pozitívum.

infoblokk kedv final CMYK ERFA 1

 

Helyi termék raktár, hűtőház, csomagoló és logisztikai bázis létesítése Cserdiben

infoblock

Közösségi történetek